Vítejte ve dračím světě

DRAKOVĚDA

Drakověda: Psychologické rysy

Dospělí draci jsou bystří, mocní a jsou di jistí svou silou. Prohnanost jim pomáhá se sportovně vyhýbat důmyslným pastím, které na ně nastražují lidé. Obvykle jsou hrabiví a poměrně drzí, což se vzhledem k jejich moci a značné tělesné síle dá čekat.

Draci mají velmi rádi šperky a drahé kameny a chamtivě hromadí poklady. V drahokamech se dokonale vyznají, a co se týče jejich ceny, není lehké je ošálit. Milují hlavolamy a často svým obětem slibují, že je pustí na svobodu pod podmínkou, že uhádnou nějakou hádanku.

Jsou obvykle velmi pyšní a krajně citliví na každé zesměšňování. Nic je nerozzuří víc, než když si z nich lidé tropí legraci. To musíme mít vždy na paměti, když jakkoliv obcujeme s nějakým drakem. Jestliže ho přivedeme do rozpaků, stáhne se zahanbeně do své skrýše a nebude s námi chtít nic mít. Ale jestliže s ním opatrně promluvíme a dáme mu najevo, že dokážeme neprozradit jeho všelijaká tajemství, získáme si jeho důvěru a budeme na něj mít velký vliv.

Draci se vyznají v kouzlech a znají moc spojenou se jmény. Ta jsou tak důležitá, že nejjistější způsob, jak porazit a zkrotit draka, je odhalit jeho jméno, které nám přísně tají.

Pravé jméno draka je syntézou jeho osobnosti a historie. Vyjadřuje jeho původ - je třeba podotknout, že u draků rodová linie přechází přes otce - a také vše, čeho drak v životě dosáhl, jeho aspirace, vědomosti i stupeň znalosti kouzel. Jméno mu obvykle při narození propůjčuje otec, ale po celý drakův život se modifikuje. Je to tak bedlivě střežené tajemství, že ho zná jenom sám drak a Drak otec.

Draci mají také jedno nebo několik přijatých jmen, pod nimiž jsou známi. Ráda bych zdůraznila, že z úcty k dračí praxi jsou všechna jména, která zde užívám, jména přijatá.

Pro přehlednost jsou draci rozděleni do tří velkých druhů: drak pozemský, drak vodní, drak ohnivý.

Zdroj:
Montse Sant
Přidáno 11.02.2006, Dark