Vítejte ve dračím světě

DRAKOVĚDA

Draci ve filmech: Dračí klon

Příběh začíná ve 12. Století. Rytíři sledují draka až do jeho jeskyně, kde s ním bojují. Drakův oheň však způsobí zhroucení stropu jeskyně a většina rytířů i drak jsou pohřbeni zaživa.

Dnes objeví drakovi pozůstatky vědci. Doktor Dracovitch veze vzácný náklad do tajného bunkru, kde se provádějí pokusy s genetickým materiálem. Nový šéf ochrany, Carver, který Dracovitche veze vrtulníkem na místo, během cesty vysloví domněnku, že se v bunkru klonují zvířata. Protože je ta domněnka správná, Dracovitch ho seznámí s týmem a posléze se začne mluvit o nálezu. Všem je divné, že je nález starý méně než několik tisíc let. Carver však vysloví domněnku, že se jedná o draka. Tým se mu vysměje, ale Dracovitch ne. Oznámí, že se okamžitě začne s klonováním, aby se tedy zjistilo, o jaké zvíře jde. Vše proběhne úspěšně a klon začíná pomalu růst. Carver je však nervózní.

Po pouhých třech hodinách přístroje oznámí, že proces růstu je hotov. Nikomu se to nechce věřit a vysílají dva členy týmu, vyzvednout zvíře. To je však napadne a sežere. Carver a další člen týmu to jdou prozkoumat, přičemž, Carverova společníka tvor sežere a Carver uvidí draka se čtyřmi končetinami a dvěma křídly, chodícího po dvou. Ihned uteče a drak po něm metá jeden plamen za druhým. Tým se snaží dostat pryč a vyjde najevo, že Dracovitch věděl, o jakého tvora se jedná. Chová se jako blázen a všelijak se snaží zabránit, aby bylo drakovi ublíženo, přičemž téměř všichni z týmu zemřou. Zůstane jen Dracovitch, Carver a další členka týmu.

Nakonec se z bunkru dostanou a vrtulníkem letí pryč. Díky drakově aktivitě (a také díky Dracovitchově) vybuchne jakýsi reaktor, zajišťující pro klony vhodné podmínky. Drakovi se však podaří utéct a pronásleduje vrtulník. Dracovitch je drakem tak uchvácen, že při jeho pozorování vypadne z vrtulníku. Carver mezitím povolá na pomoc leteckou bojovou jednotku a ta draka nakonec sestřelí. Svět je zachráněn.

Během prohlídky zničeného bunkru, najdou vojáci druhý prostor pro klonování…

Kritika:

Naprosto druhořadý a nijak zajímavý příběh. Drak je ztvárněn moc hezky a reálně. Ale jinak, film opravdu nic moc. Jsou tam docela sympatické postavy. Dracovitch je opravdu blázen se vším všudy a někdy je to až otravné. Nejlepší je asi ten neurčitý konec. ;-)

OBRAZOVÉ PŘÍLOHY

obr. č.1 obr. č.1
Zdroj:
Originální název: Dragon Fighter
Režie: Phillip J. Roth
Druh filmu: Sci - fi, thriller
Rok: 2003
V: USA
Délka filmu: 85 minut
Hrají: Dean Cain (Carver), Kristine Byers, Robert Zachar (Dracovitch), Marcus Aurelius, Robert DeTillio,...

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=loFL2srHOvY
Přidáno 07.09.2010, Liren