Vítejte ve dračím světě

DRAKOVĚDA

Drakověda: Co to proboha je?...

Co to proboha je? To je nejčastější reakce britských vědců a veřejnosti při pohledu na sklenici s mládětem neznámého tvora. Úžas odborníků je o to větší, že třicet centimetrů měřící živočich plovoucí ve speciálním roztoku nepřehlédnutelně připomíná draka.

* * *

Případ drak, jak kauzu překřtila média, rozpoutala britská rodina Hartových. Ta u sebe mládě neznámého druhu uchovávala více než sto let. Malý dráček byl po celou dobu naložen v roztoku formaldehydu. Tělo tvora je proto dodnes velmi dobře zachováno. Jsou na něm jasně viditelné rostoucí drápky na rukou i nohou, nezbytná křídla i pupeční šňůra.

* * *

Je to podvod? Skutečný drak?

* * *

Stejné otázky jako dnes si podle dochovaných záznamů kladli vědci už před sto lety. Nádobu s dráčkem poslali londýnskému přírodnímu muzeu němečtí vědci kolem roku 1890, kdy mezi sebou obě země nemilosrdně soupeřily. Muzeum tedy proto usoudilo, že jde jen o figurínku a že Němci chtějí Británii před vědeckým světem znemožnit.

* * *

Vrátný Frederick Hart měl záhadný předmět po krátkém zkoumání zničit, což ale neudělal. Vědcům podivuhodné embryo předal před časem jeho synovec David žijící v Oxfordshire na jihu Anglie. Ten tvora našel náhodou pod haldami šatstva v garáži – místnosti, kam nádobu před dvaceti lety uložil jeho otec. Jasno do zvláštního případu má přinést mikroskopický rozbor. Dráček je totiž opravdu dokonalý, ani zblízka tak nikdo z odborníků nedokáže rozlišit, zda je pravý, nebo falešný.

OBRAZOVÉ PŘÍLOHY

obr. č.1 obr. č.1 obr. č.2 obr. č.2
Přidáno 24.12.2005, Dark