Vítejte ve dračím světě

DRAKOVĚDA

Draci ve filmech: Dračí války

Příběh začal někdy v roce 1509 v Koreji. Velcí ještěři velmi podobní hadům mohou získat moc stát se drakem a vstoupit na nebesa, pokud si to zaslouží. Po této síle touží i zlý had Buraki, díky ní, může zničit a ovládnout svět. Síla je před ním však ukryta. Každých pět set let se narodí dívka, ve které je síla skryta a jakmile je dívce 20 let, síla se probouzí. Dívku lze poznat podle červeného draka na rameni. První dívkou je právě narozené děvčátko. Jakmile dosáhne dvaceti let, Burakiho armáda se ji vydá hledat. Had ji nakonec najde, ale ona se svým ochráncem (kterého miluje) skočí do moře a společně zemřou. Buraki musí čekat dalších pět set let.

V současnosti se dívkou nesoucí v sobě onu sílu stane Sára, která postupně cítí, že se něco děje, ale okolí ji považuje za blázna. Z nemocnice ji (právě včas) zachrání novinář Ethan, který ztělesňuje jejího ochránce a ví co se děje. V mládí mu to vyprávěl obchodník se starožitnostmi Jack, který mu dal přívěsek, jako znamení, že je ochráncem Sáry. Buraki se ale nevzdává a honí oba dva po městě. Mezitím se vzkřísí jeho armáda a demoluje město. Sára a Ethan se do sebe mezitím zamilují. Stále se snaží uprchnout, ale nakonec je Burakiho přisluhovači chytí a dopraví je ke starodávnému obětišti, kde má Sára být obětována Burakimu. Ethanovi se ze strachu o ni podaří vyvolat z přívěsku sílu, která ho osvobodí z pout, zničí Burakiho armádu a Burakiho omráčí. Had ovšem rychle přijde k vědomí. Na poslední chvíli se objeví dobrý had, který byl vybrán, aby se stal drakem a s Burakim bojuje. Ethan chce se Sárou utéci, ale ona se rozhodne se obětovat a uvolní ze sebe sílu. Buraki na okamžik vyřadí dobrého hada, ale Sáře se podaří dát sílu tomu správnému hadovi, ten se promění v draka a Burakiho zničí. Sára se stane součástí síly a zmizí, stačí Ethanovi jen říct, že ho bude navždy milovat. Dobrý had, nyní už drak se díky Ethanově bolesti rozpláče a pak vyletí do nebes.


Kritika


Příběh nic moc, druhořadý. Bitva je znázorěna skvěle, efekty taky dobré. Herci se moc nesnaží. Také milostný vztah mezi Ethanem a Sárou se vytvoří až moc rychle (kde by na to taky vzali čas). Nejhezčí scéna ve filmu je opravdu ta poslední u obětiště. A nejhezčí okamžik filmu je, když se drak rozpláče. Příšery jsou moc dobré, malí draci, podivné plazivé stvůry s děly a vojáci jezdící na ještěrech připomínající dinosaury. Hadi se také povedli. Draka si režisér vybral čínského s parohy, vousy a čtyřmi končetinami.

Celkem tedy ne špatný film, ale také nic extra. Ten kdo má rád bojové a ničivé scény (při boji se srovná se zemí snad půl Los Angeles). Si užije asi nejvíce. Ale i když to není nic moc, ta poslední scéna je úžasná a doporučuji. ;-)

OBRAZOVÉ PŘÍLOHY

obr. č.1 obr. č.1 obr. č.2 obr. č.2
Zdroj:
Originální název: D - War
Rok výroby: 2007
Režie:Hyung - rae Shim
Místo natačení: Jižní Korea, USA
Hrají: Jason Behr (Ethan Kendrick), Amanda Brooks (Sára Danielsová),Robert Foster (Jack)...
Přidáno 26.07.2010, Liren