Vítejte ve dračím světě

drak

FAQ (často kladené dotazy)

Vyhledávání

Kontakt

 • Pro veřejnost (či nedobrovolnou veřejnost) jsou k dispozici tyto kontakty:
  - administrátorský kontakt: vlce@dracisvet.cz
  - technická podpora: therion@dracisvet.cz

Registrace, členství

 • Je registrace věkově omezená?
  Ne, není ;)
 • Lze žádat o znovupřijetí či obnovu smazaného účtu?
  Ano. Jsme toho názoru, že každý si za jistých podmínek zaslouží druhou šanci. Pokud jsi své konto používal, leč účet byl suspendován pro neaktivitu či jsi ho deaktivoval a neprošel již nějakou deaktivací, stačí se pokusit přihlásit správnými přihlašovacími údaji a systém nabídne obnovu. V opačném případě je nutné vyplnit úplně novou registraci a uvést původní nick a komentář, v čem ses polepšil :)
 • Za jakých podmínek jsou členové automaticky mazáni?
  Členové bez projektu, pokud jsou pár měsíců neaktivní, obdrží varovný email. V případě pokračování v neaktivitě budou smazáni.
 • Jak vyplnit registraci?
  Registrační formulář je nutno svědomitě a pečlivě vyplnit, zejména registrační otázky označené zelenou hvězdičkou, tam je třeba se rozepsat. Registrace totiž neprobíhá automaticky, ale je posuzována administrátory na základě úrovně, obsahu, zájmu, inteligence, délky žádosti a dalších faktorů.
 • Co znamenají barevné hvězdičky?
  Položky označené červenou hvězdičkou jsou povinné, oranžovou nepůjdou později změnit a ty označené zelenou znamenají, že jsou zásadní pro posouzení registrace.
 • Kdy bude registrace schválena?
  Registrace není automatická a je pečlivě posuzována. Obvykle do 3 dní obdržíš na registrační email rozsudek, do té doby se nelze přihlásit. Věříme však, že budeš brzo přijat/a, nebudeš litovat námahy a času vynaložené při registraci a budeš spokojen/a ve Dračím světě :)
 • Proč jsem nebyl přijat?
  Nejspíš sis nepřečetl nebo nedodržel to, co je napsáno v otázce výše - jak vyplnit registraci.
 • Lze zrušit účet?
  V nastavení je možnost deaktivace účtu. Po zadání správného hesla bude účet deaktivován a data k němu příslušící promazány. Nebude tedy možné pokračovat v činnosti či se přihlásit. Pokud účet neprošel již nějakou deaktivací, bude možnost požádat o obnovu, ale až za 3 měsíce.
 • Co znamená, když akce není autorizována?
  Tvůj prohlížeč nebo nějaké jeho rozšíření blokuje věci potřebné pro chod či bezpečnost webu, např. cookies.

Úvodní strana

 • Lze přidat citát?
  Ano, klikni na plusko v nadpisu "Citáty".

Drakověda

 • V drakovědě se můžeš poučit i poučit druhé
  Členové mohou přispívat i do drakovědy vlastními články třeba o dračích druzích, životu draků, ale i dílech, v nichž draci vystupují a podobně. Zde články také procházejí schvalováním, dobře si rozmysli, co přidáváš. Uváděj prameny, z nichž jsi čerpal informace (knihy, webové stránky aj.). K článkům můžeš přidat také fotografie a obrázky, maximálně 5, každý o velikosti max. 0,5 MiB.
  - Můžeš zde také nalézt Encyklopedii Dračího světa. Svého draka i s odpovídajícím popisem pošli správci Encyklopedie Therionovi - obrázek musí být ve formátu PNG s průhledným pozadím!

Tvorba obecně

 • Jak přidávat komentáře?
  Komentáře slouží k hodnocení obrázku. Snaž se prosím o konstrukční kritiku, autory obrázků jistě zajímá, v čem se mají zlepšit a na co si mají dávat pozor (tudíž komentáře typu "Jezusky to je klááásnýýý!!!" jsou poněkud zbytečné). Též neslouží k hádkám. A protože to není diskuse, limit jsou 2 komentáře k jednomu dílu, s výjimkou autora. Kliknutím na šipku u komentáře můžeš reagovat přímo na daný komentář, ikona srdce u komentáře slouží k označení kvalitního komentáře.
 • Co znamená aura?
  Aura je abstraktní číslo značící kvalitu komentujícího. Vyhodnocuje se z komentářů, jejich oblíbenosti atp.
 • Jak zvětšit obrázek v tvorbě?
  Po kliknutí na obrázek se načte v plném rozlišení. Plná velikost se zavře opětovným kliknutím na něj.
 • Lze příspěvek v tvorbě změnit?
  Pouze neschválený. Schválením se příspěvek zakonzervuje a již s ním nelze hýbat. Výjimku tvoří popisek a hashtagy. Editační tlačítko je v nadpisu u názvu díla.
 • Lze příspěvek v tvorbě smazat?
  Smazat lze neschválený příspěvek nebo příspěvek starší jednoho roku. Křížek ke smazání je umístěn v nadpisu u názvu díla. Pamatuj však na to, že není dobré mazat všechnu starou tvorbu - není pak vidět Tvůj progres.
 • Lze se dostat ke smazaným příspěvkům či příspěvkům smazaných uživatelů?
  Ne. Jedinou výjimkou je, pokud máš příspěvek ve svých oblíbených, pak k němu máš nadále přístup.
 • Po jakém čase lze do tvorby znovu přidávat?
  Do jednotlivé podsekce tvorby lze přidat dílo jednou za 3 dny.
 • Co jsou hashtagy?
  Hashtagy jsou nepovinné a slouží k vyhledávání. Mezi dobré kandidáty patří technika, obsah, název projektu, je-li apod. (např.: #Dark #drak #GIMP #profilpage #vodopád)
 • Co zadat do komentáře autora?
  Do komentáře můžete napsat MOTIVACI k dílu, jak DLOUHO trvalo ho vytvořit, jaké má NEDOSTATKY, co by se dalo vylepšit a na co jste naopak HRDÍ, komu je věnované, jaké techniky byly použity a další zvláštnosti, také se dá využít pro LINKY na vlastí galerie, pokud je máte stálé, atp. Je též nutno uvést dílo a AUTORA INSPIRACE!
 • Kdo tuto sekci momentálně správcuje?
  Každá sekce tvorba má jiné správce. Správci jsou uvedeni u přidání nového díla vpravo nahoře.

Tvorba obrázky

 • Jak přidat do tvorby kvalitní nedigitální obrázek?
  První podmínkou je kvalita jeho provedení - narychlo splácané obrázky nejsou nejlepší vizitkou a také mohou být zamítnuty. Následně, pokud obrázek jen fotíte, je nutné ho fotit za dostatečného světla - nejlépe denní nebo silná zářivka - silné bílé světlo. Dále vypnout blesk a zvolit vhodný režim pro focení - makro apod. Nutný je také lepší fotoaparát, mobilem toho zatím moc nevyfotíte. V případě skenru - skenr často poruší barevnost obrázku - tu lze pak následně upravit v nějakém grafickém programu a né svalovat věci na techniku. Výsledkem tedy má být zajímavý, nerozmazaný, osvětlením vyvážený obrázek bez okrajů, na nichž je vidět stůl a různé věci, na nichž jste obrázek pořizovali.

Tvorba texty

 • Co vlastně do Textů patří?
  Poezie a próza; básně, povídky, líčení, úvahy, ...
  Samozřejmě, že se bere zřetel i na kvalitu samotného textu. Díla s velkým obsahem pravopisných nebo stylistických chyb buď dostanou šanci se opravit, nebo neprojdou. Též delší text by měl být rozdělen několika odstavci, ne jen jedním nebo dvěma nebo dokonce žádným.
 • Jak velký by měl být text?
  U básní se na velikost moc nehledí, zato u povídek atd. ano. Minimální délka by se měla pohybovat kolem 1 000 znaků.
  Výjimky se mohou uskutečnit pouze v případě prologu/úvodního textu nebo epilogu/závěru. To však neznamená, že tyto kousky textu budou obsahovat jen pár vět.
  (Upozornění: Délka textu se však nutně nemusí přehánět - prostě používejte svůj vlastní rozum. Čtenáře skutečně může odradit přílišná velikost díla... Sice se větší díla schvalovat budou, ale velký ohlas není zajištěn.)
 • Myslím si, že můj text splňuje všechny tyto podmínky, ale stejně nebyl schválen. Co teď?
  Texty z drtivé většiny případů dostanou šanci na opravu. Neschválení Textu se stává skutečně jen málokdy - a spíš se tak stane, když Text zeje bez opravy už delší dobu. Jinak se ještě můžete domluvit se správci.

Tvorba fotografie

 • Co vlastně do Fotografií patří?
  Patří sem fotky s uměleckým podtextem; fotografie by měly nejen dobře vypadat (rozmazanost, nezaostřenost, přílišná světlost nebo přílišná tmavost vadí) a lahodit oku (kompozice, gamma, kontrast, barvy, ...), ale také něčím zaujmout (myšlenkou, ...).
  Do této sekce se nebude přijímat 3D tvorba (pro to je určená Obrázková tvorba, popř. jiný zřízený oddíl nebo Fóra). Motivy s draky (ať už sběratelské kousky nebo venkovní dekorace jakéhokoliv typu) se schválí jen v případech s uměleckým podtextem.
  Jestliže se fotky Vás, Vašich mazlíčků, dračích sošek a předmětů apod. neschválily, pravděpodobně nesplnily tyto podmínky. Můžete se s nimi pochlubit v příslušných Fórech (My aneb..., Chlupy, peří a šupiny, Slintárna).
 • Jak velká by měla být fotka?
  Přiměřeně. Nechceme si vynutit přímo stanovený rozměr, ale při plném rozlišení fotky je rušivé scrollovat hodně a stejně z fotky nic nevykoukat. Stejně tak si detailné fotky někdy vyžadují spíše o něco větší rozlišení, než o něco méně složité kousky.
 • Myslím si, že má fotka splňuje všechny tyto podmínky, ale stejně nebyla schválena. Co teď?
  Domluva může vyřešit spoustu věcí.

Členové

 • Jak funguje kalendář?
  Zeleně jsou v kalendáři vyznačeny narozeniny členů, žlutě jsou vyznačeny různé akce, např. slety a červeně jsou vyznačena vlastní upozornění. Upozornění lze přidat po kliknutí v nadpisu na plusko.
 • Kdo spravuje kalendář?
  Své soukromé události si můžeš přidávat sám, nicméně veřejné akce, svátky atp. spravují správci fóra Srazy.
 • Proč se v kalendáři nezobrazují mé narozeniny?
  V nastavení profilu máš vyplé zobrazení.
 • K čemu jsou stavy?
  Stav je prostředek k projevu člena bez nějakého tematického zařazení či pouta; primárně však slouží k vyjádření své nálady, pocitů z prožitků, apod. - prostě ke svému stavu.
 • Kam mi zmizela kolonka pro změnu stavu?
  Přidávání stavů je časově limitováno (5h), proto se objeví, až když limit vyprší.
 • Jak vyhledávat mezi členy?
  Stačí v Aktivitě kliknout v nadpisu na vyhledávací lupu a otevře se vyhledávací formulář. Zde zadej hledaný výraz (např. Brno, metal apod.) a nebo vyber z předpřipravené nabídky a nech si zobrazit přehled dané položky. Pokud za položku napíšeš další slovo oddělené mezerou, tato položka se vyfiltruje daným slovem (např. Město Brno).

Profil člena

 • Jak změním údaje v profilu
  Každý odstavec má svůj editační formulář, na který se dostaneš kliknutím na editační ikonku umístěnou zpravidla vpravo nahoře v odstavci. Cokoli s červenou hvězdičkou je nutné povinně vyplnit, ale mělo by být dostatečně vyplněné už od registrace. V případě kontaktů je přidávání trochu složitější: jednotlivé kontakty se zapisují na jednotlivý řádek. Pokud máš např. telefon, icq, skype a DeviantArt účet, bude nastavení vypadat zhruba takto:
  Telefon: 987 654 321
  Icq: 123-456-789
  Skype: pepicek123
  DeviantArt: http://www.pepicek123.deviantart.com
 • Přidání GPS souřadnic
  Příklad: Rozhodl ses přestěhovat na krásné, tiché a klidné Václavské náměstí před Národní muzeum (a ve své kartonové krabici máš i pc a net). Na www.mapy.cz si tedy najdeš své bydliště. Vpravo máš položku GPS (hned pod funkcí přiblížení mapy). Klikneš na něj a pak na mapu. Vlevo nahoře se Ti zobrazí okénko s GPS souřadnicemi, v tomto případě Loc: 50°4'45.478"N, 14°25'49.428"E Nepanikař a do nastavení si za město bydliště přepiš 50°4', 14°25' (za čárkou je mezera!), uvězni své GPS souřadnice v hranatých závorkách[], aby Ti neutekly, a ulož. Pokud jsi vše napsal správně, v profilu si na mapce můžeš zkontrolovat, jestli souřadnice odpovídají skutečnosti. Ve výsledku pak Tvé nastavení bude vypadat např. Václavské náměstí [50°4', 14°25']. Zobrazení i nastavení je pouze orientační, nelze tedy zjistit přesná poloha.
 • Avatar
  Avatar je výraz pro zástupce neboli Tvou ikonku do fór. Symbolizuje Tebe-Tvou postavu. Rozměry avatarů jsou 60x75 pixelů, max. velikost je 20kiB. Pokud nesplníš tyto požadavky, systém upraví obrázek tak, aby požadavkům vyhovoval (zmenší, ořízne atp.). Vyvaruj se však blikajících, rušivých či těch avatarů, které již někdo měl, popř. fotek obličejů.
 • Velký avatar
  Charakterizuje též Tvou postavu nebo může být vlastní fotografie, zobrazuje se v profilu. Rozměry jsou 150x190px, max. velikost je 80KiB. Také lze nahrát větší obrázky, které systém automaticky zmenší. Změníš ho kliknutím na tento avatar ve svém profilu.
 • Projekt
  Projekt je nepovinná výjimečná aktivita daného člena. Jeho splněním se získává řád stříbrného draka a titul. Příkladem projektu může být: klubové kartičky, dračí náramky, placky, video s tématikou DS, erb DS, pexeso, design pro DS, logo DS či různé soutěže s účastí a cenami nebo srazy se zajímavým programem a dobrou organizací. Projekty uznává a schvaluje adminka. Za výjimečnou dlouhodobou aktivitu se získává řád zlatého draka.
 • Co znamenají barevné tečky před přezdívkou v seznamu členů?
  Červená a modrá značí pohlaví, zelená značí, že člen je momentálně přítomen a šedivá nováčka.
 • Lze změnit nick/přezdívku?
  Ne, nelze. Nicméně Jeho výsost bere úplatky, takže ho lze požádat o změnu nicku a po uhrazení 100Kč, které budou zaznamenány jako sponzorský dar, bude nick změněn. Toto lze učinit pouze jednou a pokud už v systému taková přezdívka není. Ber v úvahu také to, že je to zároveň přihlašovací jméno, takže po změně se budeš přihlašovat už s novým!

Fórum

 • Co jsou čísla v kolečkách u názvu fóra?
  Značí počet nových příspěvků. Pokud do fóra vlezeš, přenese tě to na konec nových příspěvků a číslo automaticky vynuluje.
 • Lze se odhlásit z odběru fóra?
  Ano, slouží k tomu přepínací tlačítko vedle stránkování v daném fóru. Tato fóra budou zároveň odebrána z výpisů, nicméně v přehledu fór si je můžeš zobrazit kliknutím na tlačítko "zobrazit všechna fóra".
 • Jak se přihlásit/odhlásit ze srazu?
  Klikni na zelené + u účastníků v příslušném srazu. Lze zanechat i poznámku. Odhlášení je možné tím, že klikneš znovu na + a změníš poznámku, kde vysvětlíš, že nepřijdeš.
 • Lze s sebou na sraz DS přivést nečlena?
  Ano, můžeš, je třeba ho ale uvést do poznámky při přihlašování své účasti. Zároveň je slušnost ho ve fóru představit, tj. uvést, o koho jde, pokud sraz není vícekomunitní či to není rovnou událost otevřená.
  Nečleny však nepřiváděj na velké a výroční srazy (kapacitní důvody).
 • Jak přidat sraz na nástěnku?
  Tutu pravomoc mají pouze správci fóra. Nejlepší možnost je napsat ve fóru strukturovaný příspěvek, co chceš, aby se přidalo a on se toho někdo snad ujme.
 • Jak zobrazit popis a správce fóra?
  Pokud klikneš na "i"čko vedle stránkování fóra, tak se zobrazí popis fóra, správci, popř. i skrytá nástěnka.
 • Jak přidat nové fórum?
  Pro příspěvky, které nepatří do žádného fóra, slouží fórum Volná diskuse. Pokud je toto fórum dlouhodobě přetíženo nějakým tématem, je to podnět k vytvoření nového fóra.
 • K čemu slouží zelená šipka v příspěvcích?
  Slouží k odpovídání, po kliknutí na ní se v poli pro psaní objeví nick autora příspěvku, dvojtečka a mezera, je i přesunut kurzor a lze tak rovnou odpovídat.
 • Jak do fóra vložit přílohu, video, obrázek?
  K tomu slouží kolonka ODKAZ, kam vložíš internetovou adresu-odkaz. Ve fóru se pak následně zobrazí odkaz a u obrázků a videí z YouTube i dotyčný obrázek či video (automatická kontrola systémem). Obrázek tedy už musí být někde na internetu umístěn. Pokud není, můžeš využít tlačítko soubor a obrázek nahrát na sever.
 • Jak hledat příspěvky ve fórech?
  U ne-RP fór vedle stránkování tlačítko pro vyhledávání, kde si navolíš zadaná kritéria a ostatní můžeš nechat nepoužitá. Pomocí tlačítka "Přejít" lze pak ukázat daný příspěvek v kontextu fóra.
 • Lze příspěvek měnit nebo smazat?
  Příspěvek můžeš měnit jen pár minut po zveřejnění (z důvodu udržení plynulosti diskuse). Právo smazání má pouze správce fóra, VID nebo adminka.
 • Proč jsou u některých liků/disliků přídatky typu X dalších?
  Takto se zobrazují smazaní členové.
 • Lze do fóra vložit formátovací značky, tagy?
  Ne, to nejde. Musíš si vystačit s vhodným odstavcováním a popř. přiměřeným používáním caps-locku ;)
 • Lze použít emoji?
  Drtivá většina emoji je na webu zakázaná a bude z příspěvku automaticky odebrána.
 • Co je Antispam?
  Je to systém zabraňující spamu-zbytečným, krátkým, případně otravujícím příspěvkům. Setkáš se s ním u pošty, komentářů ke tvorbě a profilům a také ve fórech. V některých polích pro psaní se objevuje kontrolní obrázek oznamující, je-li už limit splněn.
 • Co je roleplay, RP?
  Jde o vystupování za určitou postavu, ať smyšlenou nebo více-méně reálnou. Na Dračím světě k tomuto účelu slouží RP fóra. A o čem to vlastně je? Roleplay se podobá psaní příběhů formou příspěvků. V RP fóru píšeš, co děláš a v jakém místě jste, co říkáte. Bližší pokyny k formě příspěvků si můžeš přečíst v popisech jednotlivých roleplay fór.

Pošta

 • K čemu slouží štítek?
  Pomocí štítku si můžeš označit zprávy, na které právě nemáš čas reagovat, či si je chceš jinak ponechat na očích, nechceš o ně přijít. Tyto zprávy lze pak najít v sekci Se štítkem. Další jejich zajímavou vlastností je, že se nepřesouvají do archivu, proto je jejich počet omezený na 100.
 • Existuje nějaký ignore list?
  Ano, když si vyjedeš poštu k jednotlivému členovi, v horní liště je tlačítko k zablokování, resp. odblokování příjmu pošty od daného člena. Daný člen tak ztrácí možnost Ti napsat poštu. Seznam blokovaných členů je pak přímo přístupný z menu pošty.
 • Jak poslat soubor?
  Pro soubory související s chodem Dračího světa je v sekci Srazy dole vpravo v menu odkaz "Nahrát soubory". K nahraným souborům mají přístup pak jen VID členové a adminka.
 • Jak smazat poštu?
  Pokud si příjemce zprávu ještě nepřečetl, lze smazat. Nejrychleji ji lze najít v menu pod odkazem "Nepřevzatá". Jinak se pošta promazává sama, pokud si nezapneš archivaci pro daného člena.
 • Jak funguje archiv?
  Pokud chceš nějakou poštu od člena zachovat, je nutno si ručně zapnout pro něj archivaci. Veškerá nastavení archivace se projevují vždy až na začátku následujícího měsíce.

Nastavení

 • Jak si zvolit heslo?
  Heslo by mělo mít alespoň 6 znaků (maximálně 50) a mělo by obsahovat jak znaky, tak číslice, nicméně rozhodně né hesla typu něco123 atp. Dobrá je např. i nějaká věta. Neměl bys též používat jedno heslo pro všechny služby na internetu, protože je pravděpodobné, že nějaká služba bude nabourána, Tvé heslo zveřejněno a útočníci pak získají přístupy ke všem Tvým účtům na internetu. Doporučujeme též používat nějaký password manager a jeho šifrovaný výstup mít samozřejmě dobře zálohovaný.
 • Jak si nastavit jiný vzhled?
  Pokud se Ti současný vzhled nezamlouvá, můžeš si vybrat nějaký jiný. Měj však na paměti, že alternativní vzhledy potřebují aktuálnější počítač a aktuální prohlížeč.
 • Proč zde nevidím svůj vzhled?
  Některé nepoužívané vzhledy byly vyřazeny a již nejsou podporovány a nelze je nastavit. Z tohoto důvodu doporučujeme přejít na nějaký z nabídky, protože nepodporovaný klidně může přestat fungovat.

Statistiky

 • Kdo jsou sponzoři?
  Členové, kteří přispěli na provoz serveru. Sponzoři mají nárok na emailovou schránku s koncovkou @dracisvet.cz, zřízení ale není automatické. V případě zájmu lze o zřízení požádat nejlépe v Technickém fóru.
 • Jak mohu přispět na provoz?
  - příspěvek na provoz je zcela dobrovolný
  - peníze můžeš předat osobně na sraze Therionovi
  - nebo poslat peníze na účet 1174252018/3030 (číslo účtu/kód banky), do poznámky pro příjemce napsat svůj nick
 • K čemu jsou peníze od sponzorů používány?
  Je z nich placen provoz serveru, tj. hosting + doména. Momentální roční náklady činí 1511 kč.
 • Co je veřejná aktivita
  Veřejná aktivita je číslo označující, kolik toho daný člen minulý měsíc veřejně vyprodukoval. Pohybuje se přibližně v tisících znacích. Zároveň se používá jako klíčový podklad k mazání neaktivních členů.

Dračí slety

 • Jak přidal slet?
  Toto je místo pro dokumentaci již sletů proběhlých, tj. pokud chceš přidat budoucí slet, jdi do fóra Srazy, pokud minulý, nahraj zde fotografie/video a předej účastníky Therionovi a on to přidá do systému.
 • Jak nahrát fotografie?
  Pokud ses zúčastnil nějakého sletu s příslušným přístrojem, proč se o své fotky nepodělit s ostatními? Pod seznamem sletů je možnost "Nahrát soubory" (Tento odkaz nesouvisí s konkrétním sletem, nahrát soubory můžeš, i když slet není ještě vytvořen.). Zde přidáš své fotky ze sletu zabalené do archivu .rar nebo .zip a odešleš ke zpracování. Pokud možno fotky nejdříve uprav - vyřaď nekvalitní a rozmazané, podobné, a z těch, co se netýkají členů, nech jen nejzajímavější! Tato položka slouží ale i k nahrávání různých věcí souvisejících s chodem Dračího světa.

Správce

 • Jak se stát správcem?
  Správcem se může stát dlouhodobý-prověřený člen, který se o danou problematiku zajímá a je na DS v dané oblasti pozitivně aktivní (a její současný správce svou činnost zanedbává či potřebuje pomoc). Svou žádost, která bude obsahovat jeho koncepci/nápady/vizi a důvody, napíše do fóra Dračí svět a admin se na základě reakce členů rozhodne pro udělení či neudělení. Správce významnějších sekcí by měl být nejdřív osvědčeným správcem fóra.
 • Jaký je doporučený odstupňovaný postup správce při porušování pravidel?
  - 0. varování o nevhodnosti počínání, např. když hrozí hádka
  - 1. příspěvek je pouze smazán
  - 2. může následovat varovný ban na pár hodin
  - 3. při závažném porušení pravidel či opakovaném porušení může být udělen ban na více než 24 hodin
  - 4. pokud se ani přes to chování nezlepšuje, následuje ban třeba na měsíc
  - 5. pokud ani takový ban není východiskem, může následovat navrhnutí o vyloučení člena ve fóru Dračí svět a následné vyloučení člena adminem
 • Jak se uděluje takový ban?
  Ve správě jakéhokoliv fóra je odstavec pro udělení banu s výběrem příslušné sekce. Zároveň po vyplnění a udělení je dobré lépe vysvětlit své rozhodnutí ve fóru Dračí svět - proč byl udělen, čím příspěvek porušoval pravidla - to aby se zabránilo zbytečným nedorozuměním.
 • Jaké jsou pravomoci správců?
  - drakověda - schvalování příspěvků, mazání nevhodných komentářů
  - tvorba - každá sekce má své správce, kteří schvalují díla hlasováním a mažou nevhodné komentáře
  - fóra - každé fórum má svého správce, který maže nevhodné příspěvky a stará se o nástěnku, popis, uděluje bany a měl by se starat o aktivitu v daném fóru
  - stavy - mazání nevhodných příspěvků a udělování banů
  - chat - udělování banů
 • Jaké jsou povinnosti správců?
  Využívat svých pravomocí k udržení pořádku a aktivity. Též nezneužívat svých pravomocí k jakýmkoli osobním účelům, včetně mazání svých vlastních příspěvků.