Vítejte ve dračím světě

DRAKOVĚDA

Malíři draků: Anne Stokes

Minulost

Už jako malá chtěla být, navzdory svým rodičům, umělec. Ti dlouho byli proti a ona i přes to ve svém úsilí neustala a dál a dál se rozvíjela, zlepšovala. Svět fantasy ji uchvátil v jejích 12, kdy jí otec přečetl Hobita. Možná ještě taková zajímavost - nikdy nepřemýšlela o vytvoření si uměleckého jména - Anne Stokes je její pravé.

Přítomnost

Nyní žije se svým manželem, mimochodem také umělcem, synem a psem Obi v Anglii v Yorkshiru. V tomto krásném kraji na svých procházkách také bere mnoho inspirace ke svým obrázkům. Často jí zaujme třeba jen nějaký zvláštní stom, který si vyfotí, udělá náčrtek a dál a dál se prokousává k detailům. Detailnost její tvorby je dost patrná. Mnoho její tvorby je také na zakázku pro nejrůznější firmy produkující hry, trička, karty apod.

Tvorba

Svou tvorbu si nejdříve náležitě promyslí a až po té udělá sketch. Často používá různé geometrické symboly jak zjevné, tak i skryté. Následně pracuje na vytvoření kontrastů a stínů a až následně poté obrázek barví a nakonec dolaďuje detaily.

OBRAZOVÉ PŘÍLOHY

obr. č.1 obr. č.1 obr. č.2 obr. č.2 obr. č.3 obr. č.3 obr. č.4 obr. č.4 obr. č.5 obr. č.5
Zdroj:
Přidáno 17.01.2016, Therion