Vítejte ve dračím světě

DRAKOVĚDA

Draci ve hrách: L.A.I.R.

LAIR hráče zavádí do fantasy světa, jehož pevninám, vodstvu i vzduchu vévodí monstra, disponující všemi možnými tvary a patvary a nazývaná všeobecně rozšířeným pojmem - draci. V tomto světě však nechybí ještě jeden, mnohem horší a obávanější druh monster - člověk. Přesněji řečeno, dva proti sobě stojící národy - Asylianů a Mokai. Obě návzájem si sobě podobné civilizace založily své technologie na využití, lépe řečeno zneužití právě oněch původních vládců planety. Draci jsou prostě využíváni pro veškerou těžkou práci, čímž si lidé bezpochyby ušetřili nejednu bezesnou noc při vymýšlení jakéhokoliv složitějšího stroje než vozu na čtyřech kolech. Elitu národa pak vytvořily speciální dračí letky, jakési Royal Air Force, mající za úkol zajistit bezpečnost, nebo naopak pomoci vydobýt svému lidu prosperitu, třeba i za použití agrese.

A tak se jednoho dne Mokai rozhodnou opustit nehostinnou domovinu ležící na dálném severu a napadnout své jižní, mírumilovné, sousedy Asyliany. Útok ve formě obojživelné operace je veden současně z moře i ze vzduchu, prostě stará dobrá a osvědčená taktika od Pearl Harboru. Mokai však narazí na jeden malý problém – na Vás. Hráč tedy vstupuje do hry jako člen dračí letky na straně Asylianů právě v okamžiku zahájení invaze.


Recenze by The Spok

Podle mne jedna z těch her kde si vyloženě každý hráč ale i fanoušek Dračího já užije více než málo zábavy , mohl bych tuto hru kritizovat jinými směry ale tím bych spíše zneuctil něco o co každému zvědavému člověku jde ve fantazii a snech ... ne nebudu vám říkat nic ani o grafice ani o fyzikálních stránkách hry. Prostě a jednoduše řečeno , je to asi jediná hra , která mne od dobz potěšení ovládání svého draka opět uchvátila ... mjop naposledy to bylo když jsem hrál Dračí Oko ... , horší zmínka je už snad jen ta , že tato fascinující a srdce trhající hra je satanužel pouze na Platformu PS3 (Playstation 3) konzoli takže počítačoví hráči maji tzv. smulu a XBOXový jak by smet :O ... jenže nikdy neříkejte nikdy , stát se muže cokoliv a třeba si tuto báječnou a jedinečnou hru někdy i zahrajete .... :)

OBRAZOVÉ PŘÍLOHY

obr. č.1 obr. č.1 obr. č.2 obr. č.2 obr. č.3 obr. č.3 obr. č.4 obr. č.4 obr. č.5 obr. č.5
Zdroj:
Zdroj: www.ign.com
Autor: Factor 5
Vydavatel: Sony Computer Entertainment
Platforma: Playstation 3
Přidáno 11.05.2011, The Spok