Vítejte ve dračím světě

avatar
OBRÁZKY► TEXTYFOTOGRAFIETVORBA

Akor: Kataklyzma IV. a V.

próza, 08.10.2019

IV. kapitola: Karlův most a Oznámení

„Takže to bychom měli objasněnu jednu záhadu a nyní k dalším důležitým událostem“ a ukázal směrem k televizi, kde zrovna běžely ranní zprávy. „Na Karlově mostě se objevil podivný úkaz, a protože začal v rozmezí dvou dnů společně s vaším objevením, je jasná souvislost obou událostí.“

Ve zprávách v televizi mezitím běžela reportáž z Karlova mostu a reportér ranních zpráv oznamoval. „Včerejší noci před půlnoci, kdy se zahajovaly oslavy 670 výročí zahájení stavby, se stala zvláštní událost“ otočil se a ukázal na most „7 minut po půlnoci, kdy se rozbíhaly oslavy, se celý most a jeho okolí otřáslo jako při zemětřesení, poté se na něm objevila puklina, která se táhne téměř po celé délce vozovky mostu a vychází z ní silná zelenofialová záře. A jak vidíte na sochách světců se objevil další jev, takzvaný Eliášův oheň.“ Přešel postupně doprostřed mostu a cestou ukazoval na sochy i na puklinu. „Zde vidíte hrot čepele nože nebo meče, který se vynořuje přímo z pukliny“ ukázal na hrot, který se leskl a sám zářil zelenofialově.

Během reportáže se Akorovi fialově rozzářil krystal na hrudi a do mozku byly poslány zpracované informace, Akor při tom chvíli měl nepřítomný výraz.

Plukovník promluvil ke všem drakům „víte o tom jevu něco, co to je a jak to dál řešit?“

Všichni vypadali zamyšleně nic neříkali, a vypadali, že něco tuší, ale nemohou si to vybavit, Akor pomalu zvednul tlapu „já bych o tom něco věděl, díky mému vnitřnímu počítači, který nahrál a zpracoval ono „deja vu – či vizi“, kterou jsme měli minimálně já s Olafsonnem, ale myslím, že ji měli všichni.“ Draci pomalu přikývli hlavami.

„Právě mi poslal výsledky a pokud něco neuděláme bude to katastrofa“ než stačil dokončit myšlenku celý hangár se začal otřásat. Plukovník přikázal otevřít vrata a všechny ovanul chladný, lesem vonící osvěžující vánek. Vyběhli na volné prostranství vedle hangáru. Celé okolí se třáslo a na nyní vymetené obloze i když už svítalo byla silně viditelná zelenofialová ´polární´ záře a v dáli se začalo blýskat. Všichni se otočili na Akora „o tom mluvím“ řekl a pak jim v rychlosti vysvětlil co je ta Energie zač a co jí umožnilo průnik na Zemi. „Tlak na zasažené místa se bude zvyšovat a pokud se nedokáže uvolnit nastane exploze. Tak velká že výbuch supervulkánu proti tomu bude jako prskavka“. „A kde se nacházejí ony praskliny “ zeptal se plukovník. „Není to jisté, praskliny se rozptýlili po evropě nerovnoměrně, ale o jednom místě víme, je v Praze.“ „A máte nějaký návrh řešení“ zeptal se netrpělivě plukovník. „Mám a je to trochu zvláštní, onen plán se mi objevil v hlavě sám od sebe spolu s výsledky vize, jako by to Energie chtěla, navíc to, že se stalo draky zrovna nás pět taky není náhoda“ vysvětlil Akor. „Naznačujete, že Energie má něco jako vědomí. Ale jak víte, že Vás nechce jenom zneužít?“ opáčil plukovník. „Má ho, nejspíše částečné, Energie sem přestat proudit nemůže. To řešení je takový ventil, který sníží tlak a zároveň nám umožní tu Energii částečně ovlivňovat, jak bude působit.“ „Například Karlův most, to že se tam objevilo zatím nejsilněji může mít vliv ono magické datum zahájení stavby a dnešní oslavy výročí“ odpověděla Tir. „A například ta čepel by mohl být Bruncvíkův meč, který má sekat hlavy nepřátelům státu“ dodala Dragarta.


V. kapitola: Říp a Cesta k němu

„Tak jak, z čeho a kde postavíme ´magický´ ventil“ dotázal se plukovník věcně. „Postavíme ho my všichni draci společně, musí stát na silně mýtickém místě, které však nebylo zasaženo a nejsou tam ty pukliny.“ „Byl sem předevčírem u Řípu a vypadal v pořádku“ odpověděl Klimeš. „Výborný nápad silně mýtické, vyvýšené místo, tvrdá vyvřelina, a navíc i magnetický“ řekl Akor. „A jaký materiál máme zajistit na stavbu“ zeptal se plukovník Klimeš. „Na vrcholu Řípu budeme potřebovat 17 tun křemičitého štěrku či písku, 7 barelů vody z přírodního zdroje například studánky, ne z vodovodu. Dále potom kilo bismutu, kilo kobaltu, 2 silné neodymiové magnety a kilo iridia. Také budeme potřebovat klid na práci, takže by tam neměl nikdo vstupovat. Myslím, že pro armádu by to neměl být problém tento materiál v co nejkratším čase opatřit.“

Plukovník si to zaznamenal do malého notýsku „je to vše co budete potřebovat?“ Tir se zamyslela „bylo by dobré tuto, zajisté zlomovou událost zaznamenat.“ „Takže malý dokumentární štáb. To bychom měli, já jdu zajišťovat vše potřebné.“ „Vše dopravíme co nejrychleji na Říp a co se Vás týče…“ Dragarta mu skočila do řeči „nemohli bychom tam doletět?“ Tir dodala „v tom kamionu jsem záviděla sardinkám v konzervě prostor.“ „Souhlasím ještě teď mám ztuhlý krk“ přidal se Akor. A všechny dračí ´tváře´ se s trochu prosebným výrazem dívaly na plukovníka. „Dobrá souhlasím, na Říp bude nejrychlejší cesta pro Vás po ´vlastních´ “ usmál se a podíval se na draky, kteří si oddychli, že nemusí jet v té konzervě. V tom ucítili slabé otřesy a v televizi, jak slyšeli z venku, se objevil reportér „mimořádné zprávy, objevila se zvláštní polární záře a dodatečné otřesy způsobily, že nyní již zřetelný meč je ve vozovce uvízlí pouze za jílec, existují názory, že se jedná o bájný Bruncvíkův meč, který má stínat hlavy nepřátelům státu…“ Dál už nikdo neposlouchal. „Něco mi říká, že bychom si měli pospíšit“ řekl Therihar. „Nepotřebujeme, aby nám po městě lítal magický meč a sekal hlavy“ dodala Dragarta.

„Jeho vzniku nezabráníme, ale můžeme jeho vlastnosti ovlivnit tak, aby netrestal setnutím hlavy, ale dotyčného pouze praštil“ řekl Akor. „Půjde to ovlivňovat?“ dotázal se plukovník. „Pokud si pospíšíme tak jistě“ odpověděl. Zároveň si pomyslel „ale jenom ze začátku a částečně“.

Všichni draci si začali na volném prostranství protahovat a procvičovat křídla. „Tak to abychom už vyrazili, přeji Vám šťastný let, a uvidíme se na místě, jenom neleťte přes centrum Prahy, nepotřebujem ještě panikařící dav.“ Řek plukovník a odešel směrem k

administrativním budovám a skladům.

Objevila se mlha, která se plazila z lesů a spolu s nastupující bouřkovou oblačností, ve které se opět začalo blýskat. Navíc polární zář nad hlavami, to vše tvořilo velice mystickou atmosféru. Zvláště když zjistili, že blesky mají nepřirozený odstín zelené a fialové. „Zhoršuje se to, měli bychom už vyrazit“ řekl, dívaje se na oblohu Olafsonn. „Poletíme ve formaci“ řekla Dragarta „let bude rychlejší.“ „Já poletím ve středu trochu nad vámi a budu na sebe stahovat blesky, aby se vám nic nestalo, mě totiž nevadí, cestou vám osvětlím, jaké budete mít úlohy při tvoření Mantilu.“ „Mantil?“ tázavě se na Akora podívali. „Zkratka, magický ventil – Mantil.“

Dragarta: „Myslím, že bych měla letět v čele, vyznám se v okolí.“ „A budeš pro nás navíc výborně viditelná“ řekl se zubatým úsměvem Therihar. „Jestli chceš dostat ocasem po tlamě tak pokračuj“ řekla pobaveně a trochu švihla ocasem.

Všichni se rozestoupili v pořadí, v jakém budou letět ve formaci, Therihar se pro jistotu přesunul trochu víc dozadu.

Všichni draci postupně vzlétli a utvořili formaci, s Dragartou v čele, a Akorem uprostřed nad nimi. Když vletěli do mraků ocenili všichni přítomnost Akora, který k sobě přitahoval skutečně všechny blesky a tím pádem neuhodily do nich. Akor věděl proč to dělá, pro stavbu bude potřebovat velké množství energie a takto se nabíjel. Dragarta v čele namířila západně okolo Prahy a pak na sever k Řípu. Akor ostatním drakům formou telepatie podrobně vysvětloval, s čím bude potřebovat pomoc při stavbě Mantilu a jaké jejich schopnosti bude potřebovat.

Další díly povídky Kataklyzma. Ve kterém se ukáže jaké je řešení problému,který se objevil.