Vítejte ve dračím světě

avatar
OBRÁZKY► TEXTYFOTOGRAFIETVORBA

DrageaMoonglare: Chlupaté štěstí

próza, 04.07.2012

Do síně plné přesýpacích hodin vešel vysoký kostlivec zahalený v černém plášti a vzal jedny z přesýpacích hodin, ve kterých bylo o hodně více zrnek písku v dolní polovině. Na podstavci hodin bylo vyryto jméno "Foxy."

"KVÍK.", vypísknul krysí Smrť velkému Smrťovi do míst, kde mívají normální smrtelníci uši.

ANO, JE TO PODIVNÉ. Přikývnul Smrť.

V této hale bývají jen lidské životy a na svých hodinách mají obvykle jméno a příjmení. Foxy ale znělo jako jméno pro lišku nebo nějaké jiné zvíře. Lišky si samozřejmě také dávají jména, ale ty zní jako "liška, co je moje matka", "lišák, co nám hrabe noru" nebo prostě "liška, co je tamta liška".

TAK SE NA TO PODÍVÁME.

O chvíli později se Smrť objevil před jakýmsi hotelem, kde pobíhala skupina lidí převlečených za zvířata. Mezi nimi i několik v liščím obleku. Tito lidé jej neviděli, všimla si ho akorát stará zatoulaná kočka, která se mu přátelsky otřela o kostnaté nohy.

Mladík, kterého kamarádi znali pod přezdívkou "Foxy", vyběhnul z hotelu oblečený v liščím fursuitu. Tam už pobíhala banda fursuiterů různých druhů zvířat. Vlci, kočky, draci a podobně. Venku bylo hrozné horko, ale to těmto lidem nebránilo v tom, aby se oblékli do chlupatých zvířecích obleků a třeba i hodinu se v nich pekli. Foxymu začal stékat po těle pot sotva vylezl ven.

Organizátoři akce připravili pro fursuitery "opičí dráhu" plnou různých překážek ke skákáni, lezení a tak dále. Foxy se rozběhnul, aby přehupsnul jednu z nich, ale nepodařilo se mu skočit a překážkou doslova proběhnul. Otočil se. Překážka byla na svém místě, nezdálo se mu to. Navíc se k němu blížil kostlivec v plášti s kosou v ruce a jakousi kostěnou krysou na rameni. Takovýhle převlek si nepamatoval, ale bylo tu moc lidí, je možné, že jej přehlédnul.

"Kdo jsi?", zeptal se Foxy.

SMRŤ.

"Cože? Jako ten... jako... já jsem teda..."

JSI MRTVÝ.

"Ale.. jakto? Opravdu?"

Kdyby měl Smrť oči, určitě by je teď protočil v sloup. Místo toho mu akorát zasvítily modré ohníčky v očních důlcích. Nebavilo už ho každému vysvětlovat co a proč.

Foxym zrovna proběhnul někdo ve fursuitu vlka. Foxy mu chtěl začít nadávat, že co si to dovoluje, ale pak se zarazil. Jak jím mohl proskočit. A jaktože on sám proběhnul tou překážkou? A co je to tam za hluk? Obešel překážku a uviděl sám sebe ležet na zemi. Ostatní fursuiteři a furríci se k jeho tělu sbíhali. Někdo mu stáhnul liščí hlavu a zkoušel jestli dýchá. Pak na ostatní kamarády s vyděšeným výrazem zakřičel, ať někdo zavolá záchranku a začal mu divoce dávat srdeční masáž.

DOSTAL JSI INFARKT. Vysvětlil mu Smrť.

Pak si ale Foxy něco uvědomil. Vždyť on je pořád ve svém fursuitu. Ne, počkat, to není fursuit. Zkusmo vypláznul jazyk. Vypláznul ho z liščí tlamy, ne z lidské pusy uvnitř fursuitu.

"Já jsem lišák!", vykřiknul nadšeně "Ze mě je opravdický lišák!"

Smrť ho pozoroval. Už dlouho se mu nestalo, že by viděl někoho tak šťastného po svojí vlastní smrti. Foxymu se právě splnil sen. Kdyby Smrťova lebka nevypadala, že se směje neustále, určitě by se usmála teď.

TAK PŮJDEME.

Smrť mávnul proti lišákovi svojí kosou a ten před ním začal mizet. Ve vzduchu ještě chvíli byla slyšet ozvěna šťastného hlasu, jak křičí "Jsem lišák!"

Blíží se nám česfur, jedna z velkých akcí, kde se schází furríci i draci malém z celého světa. Samozřejmě tam každoročně pobíhají i v těch největších vedrech ve fursuitech klidně až do odpadnutí.
A já čtu knihy od Terryho Pratchetta a v hlavě mě to napadlo spojit. Inspirace autorem knih je veliká, tak na mě kameny kdyžtak prosím neházejte. Děkuji :D